Ładowanie…

Historia złotych przebojów

W roku 1997 utworzona została siatka rozgłośni radiowych Radio Złote Przeboje. Marka ta należy do imperium medialnego Agory SA. Z historią tej rozgłośni związany jest znany prezenter muzyczny i dziennikarz, Marek Niedźwiedzki, który przez trzy lata prowadził tam swoją, niezwykle popularną, listę przebojów radiowych.

Radio złote przeboje oferuje słuchaczom prognozy pogody, bieżące wiadomości, oraz aktualizowane na żywo informacje dla kierowców. Reklamodawcy mają możliwość kierować promocje do lokalnych rozgłośni, dzięki czemu docierają do konsumentów w określonych regionach kraju.

Na początku swojej działalności radio grało przede wszystkim złote przeboje z lat 60 – 80 ubiegłego wieku. Z czasem do repertuaru doszły utwory z późniejszego okresu. Obecnie nadawane są głównie współczesne piosenki popowe, lekkie i przyjemne. Twórczość muzyczna stanowi lwią część bloku programowego.

Słuchacze w młodym i średnim wieku stanowią grupę, w której złote przeboje cieszą się największą popularnością. Piosenki z tej rozgłośni szczególnie chętnie słuchane są podczas podróży samochodowych.

Osoby, które szczególnie lubią złote przeboje, a są posiadaczami smartfonów, mogą cieszyć się nimi również w radiu internetowym, oraz przy pomocy aplikacji na Androida.

Wielu ludziom określenie złote przeboje kojarzy się nie tyle z konkretną stacją radiową, co z utworami, które popularne były w czasach ich młodości. Takie stare, ale zawsze aktualne piosenki mają zwykle ogromną wartość sentymentalną u swoich fanów, wyciskając łzy wzruszenia. Z wielką przyjemnością się do nich regularnie powraca.

Dodaj komentarz