Ładowanie…

Ulubione media Polaków

W ostatnich latach nastąpił niesamowity rozwój wszelakich mediów. Można wręcz powiedzieć, że każdego dnia jesteśmy aż bombardowani różnymi wiadomościami i informacjami, które trafiają do nas z wielu źródeł, między innymi z telewizji, Internetu czy radia, a nawet na ulicach, gdzie rozstawione billboardy reklamują lub zachęcają do kupna czy udziału w danym wydarzeniu. Dzisiejsi ludzie są już do tego całkowicie przyzwyczajeni, ale raz na jakiś czas każdy z nas lubi zaszyć się gdzieś daleko od cywilizacji, gdzie może pobyć w spokoju sam na sam z własnymi myślami, które na co dzień są zagłuszane przez reklamowe slogany.

Internet już od kilku lat jest najbardziej potężnym narzędziem medialnym. W tej znanej i niezwykle często eksplorowanej przez użytkowników mieszkających na całym globie możemy odnaleźć niemalże wszystkie informacje których potrzebujemy lub po prostu posłużą nam jako ciekawostkę. Nigdy wcześniej żaden człowiek nie był w stanie dostarczyć sobie tyle wiedzy oraz rozrywki, którą z łatwością może znaleźć każdy z nas w Internecie. Nie ma tutaj żadnych barier wiekowych. Poszczególne strony mogą być dedykowane wybranej grupie społecznej, jednak to nikomu nie zabrania skorzystania z niej, co powoduje, że ludzie mogą doskonale poznawać świat, nawet bez wychodzenia z domu. Możemy nie tylko oglądać zdjęcia i filmy z nawet najbardziej odległych zakątków świata, ale od kilku lat, a obecnie o dużo większym zasięgu, relacje na żywo, nagrywane na drugim krańcu naszej planety Ziemi. Dzięki temu każdy z nas może być podróżnikiem i odkrywcą. Oprócz tego, Internet daje nam możliwość swobodnego kontaktowania się z naszymi najbliższymi, rodzinami czy przyjaciółmi, a także poznawania wirtualną drogą nowych znajomych. Możemy korzystać nie tylko z ogromnej ilości platform, na których możemy czatować czy mailować, ale również prowadzić rozmowy widząc naszego drugiego rozmówcę. Bardzo często to rozwiązanie nie tylko ułatwia komunikacje pomiędzy ludźmi, którzy z różnych przyczyn przebywają bardzo daleko od nas, lecz także jest chętnie wykorzystywane w pracy, na przykład podczas organizacji telekonferencji. Wówczas bardzo zajęci prezesi czy politycy nie muszą znaleźć się o tym samym czasie w jednym miejscu, by debatować na dany temat, wystarczy im kamerka oraz dostęp do Internetu, który obecnie jest powszechny.

Nasi rodacy bardzo chętnie również słuchają rozgłośni radiowych. Na terenie naszego kraju słuchać możemy nie tylko naszych rodzimych stacji, których z roku na rok przybywa, ale także i zagranicznych. Radia najczęściej jednak słuchamy podczas jazdy samochodem, kiedy to wsłuchujemy się w grane aktualnie utwory muzyczne największych światowych wykonawców oraz informacje o wydarzeniach rozgrywających się na terenie całego globu, a także informacji o stanie dróg i możliwych utrudnieniach z powodu awarii, korków, czy wypadków samochodowych.

Jednak zaraz po Internecie, Polacy najchętniej oglądają telewizję. Jest ona bardzo powszechna, każdy z nas mając jedynie telewizor może ją bez problemu odbierać. Mnogości programów i kanałów niemalże nie ma końca. A dzięki tej różnorodności każdy z nas jest w stanie odnaleźć na jej platformach coś dla siebie.

Dodaj komentarz