Ładowanie…

Co warto oglądać w TV?

Chyba nie ma rodziny w Polsce, która nie miałaby własnego telewizora. Coraz częściej zdarzają się sytuacje, w której w danym domu czy mieszkaniu są minimum dwa takie urządzenia elektroniczne. Naprawdę rzadko mamy do czynienia z osobą lub osobami, które nie mają ani jednego odbiornika. To raczej skrajne przypadki. W zdecydowanej większości codziennie przed ekranami zasiadają miliony Polaków. Jak pokazują różne badania, oglądanie telewizji cały czas jest w ścisłej czołówce w aspekcie spędzania wolnego czasu. Można to zrozumieć. Wiele z nas po pracy szkole nie ma już sił na żadną inną aktywność. Niektórzy od razu idą spać, aby zregenerować się przed kolejnym dniem. Inni wybierają książkę, a największy odsetek społeczeństwa decyduje się na telewizję. Dużo osób jednak narzeka, że kompletnie nie ma co oglądać. Czy rzeczywiście jest aż tak źle? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Dużo w tej materii zależy od tego, kto ile posiada kanałów telewizyjnych. Jeśli jakaś osoba ma tylko dwa, trzy, to rzeczywiście może być ciężko coś wybrać z takiej liczby. Zazwyczaj jednak tych kanałów jest znacznie więcej – wszystko dzięki odpowiednim antenom telewizyjnym. Przeciętny Polak ma około dwadzieścia programów. Na co może zdecydować się? Naszym zdaniem, na pewno warte polecenia są wiadomości. Tych programów nie brakuje – i to na różnych stacjach. Uważamy, że każdy obywatel powinien mieć chociaż częściową wiedzę na temat tego, co aktualnie dzieje się w Polsce i na świecie. Duży wybór tych kanałów sprawia,  że można sobie wyselekcjonować konkretny program i godzinę, która będzie najbardziej odpowiednia.
Na pewno warto też oglądać teleturnieje. Co prawda obecnie nie ma ich już zbyt wiele. Dawniej mogliśmy śledzić takie programy, jak „Va Banque”, „Milionerzy”, „Awantura o kasę”, „Życiowa szansa”, „Wielka gra” czy „Miliard w rozumie”. To prawda – większość z nich została wymieniona na kompletnie nie wartościowe programy. Na szczęście, w telewizji ostało się jeszcze kilka teleturniejów. Można choćby pobawić się w odgadywanie piosenek z Robertem Janowskim i jego „Jaką to melodią”. Na innym kanale zawsze elegancki Tadeusz Sznuk niezmiennie zadaje pytanie w „Jeden z dziesięciu”. Poza tym, prawdopodobnie ponownie emitowana będzie „Wielka gra”. Dlaczego warto oglądać teleturnieje? Dzięki nim, można nie tylko miło spędzić wolny czas, ale również poszerzyć swoją wiedzę.
Każdy przeciętny Polak ma też szansę oglądać różne programy naukowe. One także jednocześnie uczą  i bawią. Producenci takich pozycji telewizyjnych wiedzą, że te cechy koniecznie muszą ze sobą iść w parze. Przykład takiego programu? Choćby „Galileo”. Można tam usłyszeć wiele ciekawostek z Polski oraz zagranicy i sporo się dowiedzieć. Jeśli chodzi o programy stricte rozrywkowe, to dobrym wyborem jest „Kocham Cię, Polsko!”. Można tam zobaczyć gwiazdy w nieco innej roli, które mierzą się z rozmaitymi zadaniami. Przez cały program mowa jest o naszym kraju, co też oczywiście ma spore znaczenie. Niezłym wyborem są też programy kabaretowe, których również aktualnie nie brakuje.

Dodaj komentarz