Ładowanie…

Szał na punkcie talent show

Kilka lat temu nasza telewizja przeszła prawdziwą metamorfozę. Przede wszystkim, zaczęto czerpać wzorce z telewizji amerykańskich, które wychodzą naprzeciw widzom i dostosowują się do ich potrzeb. Masowo zaczęto więc kręcić w Polsce seriale oraz kupować amerykańskie produkcje. Dzięki temu, wzrosła ilość osób oglądających na co dzień telewizję. Polacy zaczęli również kupować programy typu talent show, które to wspaniale od lat funkcjonują w amerykańskich telewizjach.

Ludzie bardzo lubią oglądać programy, w których inni rywalizują ze sobą i walczą o najlepsze miejsce. Pierwszym programem, który przed telewizorami skupił miliony polskich widzów był niewątpliwie Taniec z gwiazdami. Jest to program, który pojawia się raz w tygodniu, najczęściej w kluczowych porach oglądalności. Rywalizacja w programie polega na tym, że znani i lubiani Polacy ze świata show biznesu, filmu, muzyki, czy nawet polityki dobierani są w pary z wysokiej klasy tancerzami i następnie co tydzień rywalizują oni na scenie. Poddaje się ich pod ocenę publiczności i jury. Obecnie kręcony jest dwudziesty sezon tego programu, a oglądalność nadal występuje na dość wysokim poziomie.

Programy, w których występują nasze polskie gwiazdy są bardzo lubiane przez polskich widzów. Poza Tańcem z gwiazdami, gwiazdy jeździły też na łyżwach i tańczyły, jak również skakały do wody. Obecnie w telewizji można obejrzeć też gwiazdy, które adoptują psy ze schroniska i zachęcają do tego widzów, jak również program Agent gwiazdy, w którym rywalizują one między sobą i próbują zdemaskować agenta. Widzowie gromadzą się więc przed telewizorami bardzo tłumnie i kibicują swoim ukochanym gwiazdom.

Zwykli ludzie również mają możliwość wystąpienia w tego typu programach rozrywkowych. Najczęściej, prezentują oni w nich swoje talenty. Najlepszym przykładem jest program Mam talent, w którym występują setki różnych osób prezentujących swoje umiejętności. Nie brakuje tam wokalistów, muzyków, sportowców, akrobatów, psich trenerów i komików. Każdy ma szansę wystartować w programie i pojawić się później przed milionową publicznością. Swoje talenty wokalne Polacy mają możliwość zaprezentować praktycznie w każdej stacji telewizyjnej. Pojawiają się co sezon programy takie jak Must be the Music. The Voice of Poland, czy też X factor. Chętnie z tego oni korzystają i co roku tłumnie pokazują się na castingach. Pierwszym programem tego typu był Idol, który również gościł na ekranach naszych telewizorów przez kilka lat.

Ogromną popularnością ostatnimi czasy cieszą się również talent show kulinarne. Wynika to z tego, że Polacy coraz bardziej interesują się żywieniem i kuchnią. Chętnie oglądają więc oni swoich rodaków, którzy prezentują swoje możliwości i umiejętności kulinarne przed znanymi szefami kuchni. Walczą oni obecnie o tytuł Masterchefa i o wygraną w programie Hell’s Kitchen. Nawet dzieci mają możliwość wystąpienia w takim programie i walki o nagrodę. W Polsacie o tytuł Top Chefa mogą zawalczyć nawet profesjonalni szefowie kuchni. Rywalizują oni o nagrodę finansową oraz prestiżowy staż w najlepszej restauracji na świecie. Co tydzień, miliony Polaków śledzą ich poczynania i kibicują im z całego serca. Programy te zgromadzają przed telewizorami całe rodziny.

Dzieci bardzo chętnie oglądają talent show, a część z nich dedykowana jest tylko i wyłącznie dla nich. Poza Masterchefem, są to na przykład Mali giganci. W programie tym małe dzieci, pod opieką znanych i lubianych występują przed dużą publicznością i prezentują swoje umiejętności wokalne lub aktorskie. Co ciekawe, programy te chętnie oglądają również dorośli, którzy im towarzyszą. Najczęściej takie programy talent show dla dzieci obejrzeć można w weekend, kiedy całe rodziny spędzają wspólnie czas.

Z najnowszych badań wynika, że bardzo lubimy oglądać programy typu talent show i chętnie siadamy przed telewizorami. W każdym sezonie stacje telewizyjne poszukują więc nowych produkcji, najczęściej opartych na zagranicznych scenariuszach. Najprawdopodobniej w nowym sezonie pojawią się również ciekawe programy.

Dodaj komentarz