Ładowanie…

Informacje na żywo w formie powiadomień na smartfonie

Serwisy informacyjne w telewizji nadają dzisiaj bez żadnej przerwy przez całą dobę. W każdej chwili, włączając telewizor, można mieć dostęp do informacji. Widzimy na żywo co się dzieje w kraju, na świecie a nawet gdzieś blisko nas – w lokalnej społeczności. Media nie mają dzisiaj żadnych zahamowani w pokazywaniu wydarzeń, faktów i wiadomości. Cały ten medialny szum, który nas otacza, powoduje, że możemy coraz gorzej znosić fakt, że na wszystkich kanałach lecą ciągle te same informacje. Dlatego ważne jest, żeby nie oglądać zbyt wielu stacji informacyjnych, chociaż każda stacja ma swój sposób przedstawiania faktów. Zwłaszcza w kwestiach politycznych gołym okiem widać, że informacje z niezależnością mają niewiele wspólnego. Ale to przecież oczywiste, że dziennikarze mają swoje poglądy i gdzieś tam zawsze przeniosą się one na relacjonowane przez nich wydarzenia. Ale nie o tym miało być w tym artykule. Wszystkie te informacje, które na żywo pokazywane są w telewizorach, możemy dla ułatwienia mieć w swoim smartfonie. Wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację i ustawić tak zwane powiadomienia i już możemy cieszyć się wyselekcjonowanymi tylko dla Nas informacjami.
Nie musimy więc, dzięki dzisiejszej technologii, siedzieć przed telewizorem i wpatrywać się w niego w oczekiwaniu na kolejne wydanie magazynu prezentującego fakty albo wydarzenia. Nie musimy też dostawać informacji, których nie chcemy i które bardzo mało bądź wcale nas interesują. Możemy za to dostawać piękne i kolorowe powiadomienia w górnym pasku na ekranie smartfona. Po rozwinięciu owego paska zobaczymy najlepsze zdjęcie główne danej wiadomości oraz jej krótki opis dotyczący tej danej informacji. I w tym wypadku mamy konkretny wybór. Jeśli chcemy przeczytać to klikamy i otwieramy pełne szczegóły tej wiadomości. Jeśli nie chcemy czytać to po prostu przesuwamy palcem w bok usuwając powiadomienie o newsie. To tak samo proste jak przeczytanie smsa i dokładnie na takiej samej zasadzie działają właśnie powiadomienia.
Na nowoczesnych smartfonach, które dzisiaj używamy, możemy swobodnie instalować nieograniczone ilości aplikacji. Wszystko to, co Nas interesuje mamy w zasięgu Naszej dłoni. Aplikacje mogą należeć do różnej kategorii tematycznej, w związku z czym sami decydujemy co chcemy oglądać. I co bardzo ważne, nie musimy się obawiać, że zasypią Nas informacje, które nic nas nie obchodzą. Jeśli nie chcemy mieć niczego wspólnego z polityką to po prostu zaznaczamy, że tego rodzaju informacji sobie nie życzymy wcale. Zaznaczenie to polega na wprowadzeniu odpowiednich ustawień w pobranej aplikacji informacyjnej. Każda aplikacja tematyczna pozwala na zaznaczenie podkategorii pasujących jedynie do swojej kategorii głównej. Tak więc w aplikacji z informacjami na żywo z kategorii sportu nie wybierzemy opcji, żeby pokazywały nam się wiadomości o życiu gwiazd albo plotki i ploteczki. Wygodna obsługa powiadomień powoduje, że dzisiaj jest to najlepszy z możliwych sposobów na bycie na bieżąco z faktami i wydarzeniami. I nie trzeba nawet włączać telewizora, żeby być doskonale poinformowanym w każdej sprawie. Nawet lokalnej sprawie dotyczącej lokalnej społeczności.

Dodaj komentarz