Ładowanie…

Redmik – najlepsza strona z żartami w internecie

Nie ma chyba na świecie człowieka, który nie lubiłby się śmiać. Co za tym idzie, wiele osób szuka sposobów na to, by wspomniany śmiech w sobie wywołać, przez co nie można się dziwić, że liczne strony internetowe z memami, a także profile na Facebooku są tak popularne w dzisiejszych czasach. Spośród licznych witryn, na szczególne wyróżnienie zasługuje Redmik.

Dlaczego memy, śmieszne obrazki itd. robią furorę?

Mem zgodnie ze swoją definicją jest jednostką informacji, która powiela się, podlega replikowaniu i modyfikacjom. Pojęcie to ma swoją genezę w biologii, jednak doskonale przekłada się na memy internetowe, znane prawdopodobnie każdemu. Tego rodzaju obrazek może więc pojawić się w Australii, a za moment być dostępny w Polsce, z lekko zmienioną treścią i tłumaczeniem. Zinformatyzowanie dzisiejszych czasów i dostęp do internetu sprawiają, że nawet zabawne treści są lepiej dostępne!

Dlaczego jednak ludzie je tak kochają?

Może się wydawać, że memy są tworami prymitywnymi i niemal nigdy nie idą w parze z inteligentnym humorem. Z jednej strony to prawda, jednak wydźwięk danego obrazka zależy wyłączenie od zamiaru autora. Tak często stosowany prymitywizm bierze się z tego, że dobitnie przekazuje treść, nierzadko w sposób groteskowy. Dzięki temu więcej ludzi polubi i udostępni mem, a przecież to jest celem jego „istnienia”. Zazwyczaj również całkiem prymitywny i obrazoburczy obrazek doskonale przekazuje ważną myśl. Jednak popularność memów bierze się przede wszystkim z ich dostępności. Nie trzeba daleko szukać, żeby zobaczyć te śmieszne obrazki, ponieważ wystarczy tylko wejść na Facebooka i na pewno na tablicy pojawi się kilka memów. Prostota przyswajania ich sprawia także, że ludzie chętnie je udostępniają między sobą. Przecież wystarczy kilka sekund, by daną grafikę zrozumieć. Przesyłanie kolejnym użytkownikom z kolei powoduje efekt kuli śnieżnej, to jest tamci wysyłają mem swoim znajomym i tym sposobem jeden może obiec dosłownie cały świat!

„Miłość” do memów może się brać też z tego, że wyśmiewają one dosłownie wszystko. Politykę, religię, otyłość, seksualność, stereotypy i wiele innych. Przez śmiech można również ćwiczyć dystans do siebie i swoich przekonań!

Dosłownie każdy człowiek może znaleźć memy odpowiednie dla siebie. Istnieją tysiące kategorii, które cieszą się sporą popularnością. Wiąże się z tym prostota wykonywania memów. Dosłownie każdy człowiek mający dostęp do komputera z internetem może sobie pozwolić na własną twórczość, którą może udostępnić w wielu miejscach. Wiele stron oferuje kreatory memów, dzięki czemu wszystko jest jeszcze prostsze, a dzięki temu śmiesznych obrazków jest jeszcze więcej, więc znalezienie zabawnej kategorii nie jest trudne.

Istnieje wiele stron, na których można znaleźć zabawne memy, a jedną z nich jest Redmik.pl

Demotywatory, memy i śmieszne obrazki – Redmik.pl!

Lubisz oglądać demotywatory i śmieszne memy? Redmik to strona idealna dla Ciebie! W przeciwieństwie do bardziej znanych portali publikujących treści w sposób wręcz hurtowy, moderatorzy Redmika szczególnie przykładają się do selekcji obecnych na stronie memów. Na uwagę zasługuje także łatwość w publikowaniu, ponieważ stworzyć mem może dosłownie każdy. Jest to znacznie ułatwione przez kreator memów dostępny na stronie, ukryty pod przyciskiem „Dodaj”, znajdującym się w prawym górnym rogu strony.

Przeglądanie memów jest bardzo łatwe w tym przypadku, ponieważ wszystkie są dopisane do konkretnych kategorii. Jeżeli wyjątkowo lubisz żarty o pracy, to na pewno znajdziesz takie na  portalu Redmik. Demotywatory i memy mogą także dotyczyć humoru dla dorosłych, który nierzadko posiada seksualne podteksty. Dla miłośników imprezowania z kolei, przygotowano kategorię „o kacu”. Zakrapiane alkoholem posiedzenia aż proszą się o stworzenie śmiesznego obrazka, nie inaczej jest w przypadku czarnego humoru. Ten rodzaj żartów jest obecnie bardzo popularny i mimo często nikłego przekazu intelektualnego, zdobywa serca odbiorców.